Забобони і вагітність

Вагітність – дуже особливий період у житті кожної жінки. Особливо якщо ця вагітність перша, у вас виникає маса питань, сумнівів, хвилювань. Чи все в порядку, чи нормальні ті зміни, що відбуваються у вашому організмі, як себе поводити, щоб не нашкодити майбутній дитині…

За порадою жінки зазвичай звертаються до більш досвідчених подруг, до матері, до інших жінок. Але, на жаль, крім дійсно корисних рекомендацій і моральної підтримки, вони нерідко отримують масу непотрібної і навіть шкідливої інформації у вигляді народних прикмет і забобонів, пов’язаних з вагітністю.

Походження цих забобонів покрито мороком і губиться в далекому минулому. Вони передаються з вуст у вуста від покоління до покоління. І навіть у наш час високих технологій і повальної комп’ютеризації багато жінок продовжують вірити в найабсурдніші, з точки зору здорового глузду, твердження.

Спробуємо розібратися в них детальніше.

Вагітній не можна стригтися

Це один із найбільш поширених забобонів.

Деякі жінки цілком серйозно заявляють, що “вагітним це шкідливо”. Але з точки зору медицини ніякої шкоди здоров’ю жінки і її майбутньої дитини стрижка заподіяти не може.

Гормони, що виробляються під час вагітності, позитивно впливають на зростання і структуру волосся. Тому волосся стає міцним, густим, шовковистим. Багато жінок відзначають, що якість їх зачіски значно покращилася. Однак якщо жінка носить коротку стрижку, заборона на відвідування перукарні протягом дев’яти місяців може стати для неї серйозною проблемою. У чому ж справа?

За народним повір’ям, “стригтися – дитині віку вкорочувати”. Звучить красиво, але навряд чи варто поширюватися про те, чи може тут існувати хоч якийсь взаємозв’язок. Тим не менш, багато хто вірить в цю нісенітницю. Одна жінка розповідала, що їй у салоні відмовилися зробити стрижку, запропонувавши прийти після пологів.

Вагітній не можна в’язати

Багатьох вагітних тягне шити і в’язати. Це не дивно – приємне, заспокійливе заняття, та й часу вільного досить багато… Але тут з’являється “доброзичливець”, який, округляючи очі, шепоче, що “вагітній ні в якому разі не можна в’язати і шити – дитина може заплутатися в пуповині!”

Навіть незабобонна жінка після такого застереження задумається, – а раптом правда? Адже справа стосується не її, а її малюка… Може, краще не ризикувати?

І майбутня мама позбавляє себе величезного задоволення, а заодно і прекрасного засобу відпочинку і заспокоєння. І вже, звичайно, після пологів у неї не буде часу займатися рукоділлям.

Не можна нікому розповідати про свою вагітність

Причина цього марновірства досить банальна. Побоюючись лихого ока, майбутня мати не посвячувала у свою таємницю нікого, крім найближчих родичів. З тієї ж причини жінки намагалися нікому не повідомляти про початок пологів. Тому повитуха йшла до будинку вагітної городами, щоб ніхто її не бачив. Вважалося, що чим менше людей знають про початок пологів, тим легше вони пройдуть.

Сучасні жінки донині нерідко приховують свою вагітність до тих пір, поки вона не стане всім помітна. І причина цього вже не в слідуванні бабусиним прикметам, а у внутрішньому відчутті жінки. Часто вона просто відчуває себе комфортніше, якщо ніхто не підозрює про її положення. Це свого роду “захисна реакція” від сторонніх поглядів.

Проте бувають ситуації, коли посвятити навколишніх у вашу таємницю може бути більш корисно, ніж тримати їх у невіданні. Будучи проінформованими про ваше положення, домочадці будуть оберігати вас від підняття важких речей, прибирання та іншої важкої домашньої роботи. По службі перестануть чіплятися з питаннями, чому ви мало (або навпаки багато) їсте, блідо виглядаєте тощо. А начальство, можливо, звільнить від найбільш обтяжливої роботи і дозволить дотримуватися більш вільного графіка.

Якщо ж жінка давно чекала настання цієї вагітності, і тепер її душа просто “співає від щастя”, а тримати в собі цю новину немає сил – чому б їй не поділитися своєю радістю з друзями?

Не можна заздалегідь готувати придане

Очевидно, це марновірство виникло останнім часом. За старих часів придане для маляти готувалося задовго до його появи на світ. Батько майстрував люльку, мати шила одяг. У ті часи не існувало магазинів для новонароджених, і неможливо було собі уявити, щоб всі необхідні покупки робилися протягом декількох днів після пологів.

Однак у наш час цей забобон набув великого поширення. Багато вагітних жінок нічого не готують заздалегідь, залишаючи на чоловіка обов’язок купити ліжечко, коляску, одяг і все інше в той час, поки мама і малюк перебувають в пологовому будинку. Можна собі уявити, яким стресом це обертається для молодого батька, і як багато важливих речей буває упущено.

Одна мама розповідала, що похапцем новоявлені тато і бабуся купили майже все, але… придбали всього три пелюшки.

Крім того, відмовляючи собі у підготовці приданого, майбутня мама позбавляє себе величезного задоволення – спокійно і без поспіху придбати все необхідне для своєї дитини. Адже відвідуючи магазини дитячих товарів, розглядаючи красиві дрібнички на прилавках, жінка думає про свого малюка, відчуваючи масу позитивних емоцій. Чи варто говорити, як це корисно майбутній дитині! Крім того, вона таким чином як би повідомляє дитині, що на неї тут чекають, про неї піклуються, – а маля все відчуває ще перебуваючи в утробі.

І ще маса обмежень!

Вагітній не можна розвішувати на мотузках білизну, піднімати вгору руки, ходити на чужий город… Не можна торкатися до обличчя, інакше у дитини будуть родимі плями. Поміркуйте самі, чи можливо, щоб хоча б одна жінка протягом дев’яти місяців не торкалася до лиця? А якщо так, то всі діти повинні народжуватися покритими родимими плямами?

Інше повір’я стверджує, що ім’я майбутній дитині можна придумати, але його слід тримати в строгій таємниці до самих пологів. Цей забобон має ходіння і в наші дні. А походить він із старовини, коли вважалося, що злі духи, підслухавши ім’я, можуть заподіяти зло ще ненародженій дитині.

Чому ж, при всій абсурдності, забобони мають такий вплив протягом багатьох поколінь?

Дія забобонів заснована на підсвідомості. Якщо жінка серйозно вірить в будь-яке твердження, то вона як би “програмує” себе слідувати йому. Таким чином, прикмета починає для неї збуватися. А повірити неважко, якщо інформація надходить від більш старшої і досвідченої жінки, та ще підкріплена чиїмось негативним досвідом (“от наша сусідка так робила, і в неї…”)

Вагітність накладає на спосіб життя жінки суттєві обмеження. Більшість з них пов’язані з необхідністю правильно харчуватися, більше бувати на свіжому повітрі, не перевтомлюватися і т.д. Всі ці рекомендації можна знайти в будь-якій книзі по вагітності, і вони дійсно важливі і обгрунтовані. То чи варто вагітній накладати на себе ще більш жорсткі обмеження і заборони, продиктовані забобонами? Напевно, ні. А якщо вже якесь застереження “досвідченої матусі” особливо запало в душу, – порадьтеся зі своїм лікарем, чи дійсно ви повинні його дотримуватися.

За матеріалами mamochka.kz

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s