Дитяча азбука Морзе, або що означають рухи малятка

Нарешті вже далеко позаду неприємні симптоми, пов’язані з вагітністю – нудота, сонливість, запаморочення. Оточуючі помічають, що ти як би прийшла в себе. Час ніби зупинився – ще не видно животика і ти завмираєш в передчутті чогось нового і незвіданого. Як ти там, маля? Коли ж ти вийдеш на зв’язок?

Перші ворушіння плоду жінка відчуває в 20 тижнів, якщо це перша вагітність. У разі повторних вагітностей – в 18 тижнів. Однак мініатюрні артистичні жінки відчувати ворушіння можуть і раніше – у 16-17 тижнів. І ані з жодною перистальтикою кишечника неможливо сплутати ці ніжні, трепетні постукування зсередини!

Внутрішньоутробно дитина починає рухатися приблизно з 8-9 тижня, і досить активно. Просто вона ще дуже мала для того, щоб це можна було відчути. Рухи для маляти дуже важливі – адже після пологів йому потрібно буде дихати, працювати для отримання їжі, а в разі необхідності – навіть зігрівати себе активними скороченнями м’язів. Тому – постійні спортивні тренування в стані неспання. І ніякої ліні!

Як правило, навіть під час сну маля може здійснювати невелика кількість рухів – посмоктувати пальчик, прицмокувати. Але коли прокинеться – нарухається досхочу: і потягнутися потрібно, і постукати мамі, що все в порядку, і висловити радість чи незадоволення від гучного звуку або музики! Зазвичай найбільш активні та часті ворушіння жінка відчуває в спокійному стані: коли розслаблено лежить або спить. А от при фізичній активності або поїздці в транспорті малюк завмирає в позі «калачику». Але може бути й навпаки.

Ворушіння плоду – основна ознака благополуччя малюка, яке може оцінити вагітна. Тому дуже важливо не лише пасивно прислухатися до поштовхів і стусанів, а й уміти оцінити рухову активність плоду.

У цьому допоможе спеціальна карта-тест «Рахуй до десяти», яку тобі видадуть в жіночій консультації. Щоденний підрахунок кількості ворушінь повинен проводитися з 28 тижня вагітності. Починається тест о 9 годині ранку: із цього моменту тобі потрібно враховувати кожне ворушіння. Коли їх буде 10 – у відповідній колонці потрібно поставити галочку навпроти того часу, коли було десятий рух. Далі можна ворушіння не рахувати, просто насолоджуватися цими унікальними відчуттями, які не доступні чоловікам.

Як варіант, використовується також підрахунок ворушінь 3 рази на день за проміжок часу в 1 годину. Якщо малюк почуває себе досить добре – все він здійснить не менше 10 рухів за 10 годин, або не менше трьох – на годину.

Якщо ти реєструєш порушення правила – це тривожний сигнал. Негайно до лікаря! Можливо, тобі буде потрібно додаткове обстеження – ультразвукове або кардіомоніторное.

Однак, якщо кількість рухів на перший погляд нормальна за кількістю, але вони різко змінили свій характер (стали дуже млявими або, навпаки, інтенсивними) – малюк сигналізує про якусь неприємність! Теж привід для візиту та консультації.

Перинатальні психологи стверджують, що за допомогою рухів можна спілкуватися з малюком! Почекай, поки він прокинеться і «вийде на зв’язок». Погладь животик, що округляється, поговори з ним, заспівай улюблену пісеньку. Побачиш, він обов’язково тобі «відповість»!

За матеріалами mamamania.ru

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s