Природні пологи і біль при пологах

Природні пологи не гарантують відсутності болю. У минулому в підручниках з акушерства настільки часто наводилося визначення: «біль – це нормальна реакція при скороченні матки», що лікарі і самі повірили в це. У сучасних підручниках словом «біль» часто позначають перейми. Але скорочення матки не повинно викликати ніяких хворобливих відчуттів, якщо воно не ускладнюється страхом і напругою.

Страх, в свою чергу, цілком природно супроводжується напругою, а якщо під час мпереймів відбувається напруга шийки матки, то воно має бути подолано скороченням матки. При цьому перейми стають все сильнішими, досягаючи того рівня, коли виникають больові відчуття, що є вже не фізіологічними, а патологічними скороченнями матки.

Ще в двадцяті роки Редьярд Кіплінг зауважив, що слова можуть бути незрівнянно цілющі за всі ліки, відомі людству. Дуже важливо зрозуміти, що словом можна і поранити, і підтримати людину.

Коли у зв’язку зі скороченням матки ми говоримо про страх і напругу, ми говоримо про патологічний стан. Наприклад, за будь-якої, навіть мінімального відшарування плаценти виникає біль. Іншим джерелом патологічного болю при переймах є скорочення м’язів, викликане недостатнім остачанням кисню, як при стенокардії. Причиною цього є неправильне дихання. Тому ще раз необхідно підкреслити, як важливо для запобігання болів у переймах дотримуватися принципів природних пологів, одним з яких є правильне дихання.

Є ще одна область, часто схильна болів, і це – спина. Болі в спині часто супроводжують першу вагітність, особливо в кінці першого періоду переймів. Зверніть увагу, що мова йде про болі в спині, в області крижів, що абсолютно не пов’язано зі скороченням матки. У більшості жінок – це всього лише слабкий біль, що призводить до легкого дискомфорту, але все ж є і такі, хто жорстоко страждає. Цей біль можна зняти розтиранням; в деяких випадках знадобиться сильне натискання долонею або пальцями, що може виконати лише фахівець або добре підготовлений чоловік. Хоча іноді вагітній достатньо просто змінити положення свого тіла, і проблема знімається сама собою.

Деякі жінки починають розгойдуватися, тим самим сприяючи спонтанному усуненню причин, що викликали біль. Але є пацієнтки, яким для полегшення потрібна певна кількість знеболюючих засобів.

Джерелом болю також є і лобкова область. Якщо подібний дискомфорт виникає в кінці першого періоду переймів, то, як правило, він створює менше неприємностей, ніж болі в спині. До того ж жінка рідко відчуває болі в лобковій області і в спині одночасно. Легкий масаж, перехід в положення напівсидячи з піднятими колінами, правильна техніка дихання – от і все, що потрібно жінці для того, щоб впоратися з таким тимчасовим дискомфортом.

Лікарі, як правило, застосовують знеболювання в самий кульмінаційний момент – момент народження, оскільки вважають, що саме в цей момент жінка переживає найбільш гострі болі. Дійсно, непідготовлена жінка в цей час може відчувати сильний біль, так як в страху перед головкою дитини, що висувається, починає напружувати діафрагму і дно таза. У міру просування дитини біль посилюється. За таких неприродних пологів кожен з медиків запропонував би використовувати відповідну дозу знеболення. Але це будуть вже не природні пологи.

Для підготовленої пацієнтки пологи пов’язані тільки з відчуттями розтягування, сильного тиску, деякого дискомфорту. Хоча, повторюю, жінка рідко має в цьому разі більший дискомфорт, ніж сама хоче випробувати, щоб додати до радості народження дитини ще і радість звільнення. Коли підготовлену жінку, яка тільки що пережила пологи, запитують, що було для неї найбільш важким, вона ніколи не згадує кульмінаційного моменту пологів. Найпоширеніша відповідь: «Найважче – це час перед потугами ». При цьому часто додає: «Важко переносити біль у спині, але не саме народження. Цей момент був чудовим, і я ні за що не хотіла б пропустити його!» Вона відчула пологи, і, як безліч інших жінок, говорить про це, як про щось хороше, хвилю.юче, добре. Якщо почати детально розпитувати про болі в спині і про те, чому вона відмовилася від знеболювання, щаслива мати відповість: «Це було зовсім не так страшно! І потім, я не хотіла пропустити момент народження. »

І все ж, коли пацієнтка скаржиться на біль, не треба все звалювати на її слабку психіку, на емоції. Це зовсім не «у неї в голові». Якщо вона скаржиться на біль, значить, біль дійсно існує. Скарги жінок потрібно сприймати безумовно і допомагати їм найбільш ефективно. Часто говорять, що при природних пологах потрібно «терпіти біль», і краще за все для них підходять вагітні з високим больовим порогом. Але це не так. Дуже часто жінки з заниженим больовим порогом нормально народжують, якщо проходять хорошу підготовку.

За матеріалами dababy.ru

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s