Школа майбутніх батьків

Ви скоро станете мамою! Інтернет вивчений вздовж і впоперек, стосами скуповується література про вагітність, пологи і вихованні дітей, але все одно хочеться чогось ще. Жіночі консультації нечасто радують майбутніх мам різноманітністю занять та індивідуальним підходом …

Отже, ви вирішили, що додаткова підготовка до пологів буде корисною для вас і вашої сім’ї. Як же вибрати «свою» школу з багатьох?

На першій зустрічі з групою ведучий будь-якого тренінга, в тому числі і для майбутніх мам, зазвичай запитує: «Що б ви хотіли отримати в результаті наших занять?». Часом таке питання ставить групу в глухий кут. Тим часом, як відомо, якщо людина чітко усвідомлює мету своїх дій, вона легше її добивається. Якщо ж іти «туди – не знаю куди», велика ймовірність «принести те, не знаю що».

Тому перший крок при виборі – визначення своїх потреб. Чого ви чекаєте від занять? Якщо отримання певної інформації, то якої саме; практичних занять (чому хочете навчитися?), фізичного навантаження (якого саме), рад та тренінгів психолога, можливості консультуватися з фахівцями… Чи потрібно вам спілкування або комфортніше буде працювати індивідуально?

Зіставляючи свої інтереси з пропозиціями різних шкіл, варто мати на увазі таке. Основа будь-якого курсу складається з лекцій гінеколога, психолога, педіатра. Крім цього, в програму можуть входити: практичні заняття (навчання масажу, диханню в пологах, тренінги пологів, способи прикладання до грудей, сповивання і т.д.), психологічні тренінги – групові та індивідуальні, музичні заняття, фізичні навантаження (плавання, йога, гімнастика); можливо, при школі працює клуб для вагітних, де майбутні батьки спілкуються, проводять свята та різноманітні заходи.

На що ще варто звернути увагу при виборі курсів?

Місце проведення. Якщо курси далеко від дому, то їздити туди, особливо на пізніх термінах, досить важко (якщо ви можете дістатися до місця на машині, цей момент не такий суттєвий).

Розклад занять. Як часто проходять заняття, чи формується група по мірі набору (можна приєднатися в будь-який момент) або набирається курс з певною тривалістю і фіксованою кількістю учасників, чи працюють індивідуально. Не можна сказати однозначно, який варіант кращий. Наприклад, якщо терміни підтискають, а хочеться встигнути походити хоч на якісь заняття, шукайте школу з вільним набором. Тут у вас буде можливість оплачувати кожне заняття окремо, почати займатися (власне, як і закінчити) можна у будь-який момент.

Якщо часу до пологів ще досить багато (наприклад, ви тільки вийшли у декретну відпустку або вирішили почати займатись до 30 тижнів), то варто придивитися до шкіл, де практикується фіксований набір на курс. Як правило, займаючись за такою програмою, ви вже на першому занятті знайомитеся з усіма учасниками і продовжуєте займатися стабільним складом. Завдяки цьому учасники легше і глибше розкриваються, задають більш інтимні питання – адже вони вже встигли познайомитися і хоч трохи дізнатися один одного – а отже, робота буде більш продуктивною (цей аспект має більше значення, якщо для вас важлива психологічна підтримка). Мінус у тому, що, як правило, набір йде на певну дату, і якщо групи формуються не занадто часто, а терміни великі, ви можете не встигнути пройти весь курс.

Програма. Важливо, скільки заняття триває (адже на великому терміні вже важко кілька годин сидіти на місці), як воно побудоване. Наприклад, якщо заняття велике – 3-4 години, то буде оптимально, якщо за цей час зміняться 2-3 фахівця; варто також поцікавитися, чи передбачені перерви.

Що стосується досить актуального питання про присутність майбутніх тат на заняттях, то на відміну від занять при жіночій консультації, у всіх приміських комерційних школах для вагітних підтримують присутність чоловіків і готують за бажанням до спільних пологів.

За матеріалами mamamania.ru

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s