Піраміда харчування для вагітних

Вагітність – особливий період у житті жінки. Під час очікування на народження дитини правильне харчування має подвійне значення, адже воно впливає на здоров’я обох – майбутньої мами та дитини.

Знай міру Дієта вагітної жінки особливо не відрізняється від раціонального способу харчування кожного з нас. Звичайно ж, в зв’язку з існуванням нового життя, зростає потреба у вітамінах, мінеральних речовинах і білку, адже вони забезпечують збільшену кількість затрати енергії.
Існує переконання, що дієта вагітної жінки значно відрізняється від звичного раціону. Це не зовсім так. Очевидним є те, що дієта, в зв’язку з новим «приятелем» в утробі, повинна бути збагачена більшою кількістю вітамінів, білку та мінералів. Незначно збільшується також потреба в затраті енергії. В першому триместрі денне споживання калорій збільшується на 150 ккал, в той час, як в двох наступних воно виростає в середньому до 350 ккал на день.

Кальцій та фосфор для правильного розвиткуНайбільш важливі складові піраміди харчування під час вагітності – кальцій та фосфор. Кальцій – основний будівельний матеріал кісткової системи людини. Так само й фосфор, котрий окрім будівельної функції, забезпечує ще й збереження енергії в організмі. Літр молока чи похідних продуктів – майже повністю забезпечує організм фосфором і кальцієм на цілий день. Гарним джерелом цих елементів є також фрукти, овочі та борошняні вироби. Не варто забувати про залізо, яке міститься в яйцях і рибі.
Білок – незамінний будівельний матеріалКлючовим поживним елементом для розвитку дитини в утробі матері є білок. Завдяки ньому дитина може рости.

Легкозасвоюваний білок міститься як в продуктах тваринного походження: яйцях, курятині, сирі, рибі, телятині, так і в продуктах рослинного походження: вівсяні, кукурудзяні та пшеничні пластівці, макарони та коричневий рис. Не слід забувати про регулярне вживання овочів і фруктів.

Дієтологи радять їсти їх 4-5 разів на день.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s