Поради при змінах настрою у вагітних жінок

Вже знаєш – ти вагітна! Минуло декілька днів, може, тижнів… ти мала час освоїтися з цією подією.

Можливо, ти чекала на вагітність, щомісяця дивлячись на смужку тесту на вагітність, можливо, щось потихеньку відчувала, а може цей факт став для тебе “громом серед ясного неба”?
Що відчуваєш? Як це переживаєш? Це важке запитання, бо вагітні жінки переживають цілу низку настроїв: в один момент можуть плакати, потім зразу посміхатися, а до незадоволення оточенням та самою собою переживають змішані почуття, як би не хотіли цієї дитини! А тут вони замість того, щоб стрибати від радості, “перевертати гори”, снують із кутка в куток, поплакуючи, не можуть знайти собі місця, надзвичайно вразливі й незадоволені… Напади щастя чи смутку (з будь-якої причини) стаються щодень. Чому? І як собі з цим дати раду?

Перш за все, така зміна настрою під час вагітності є абсолютно нормальним станом. За ці емоційні злети й падіння відповідає в першу чергу зростання рівня гормонів, а конкретніше: адреналіну, норадреналіну і ендорфіну (впливає на добре самопочуття, але також є натуральним знеболюючим засобом). Багато теж залежить і від організму жінки – якщо перед місячними вона переживала зміни настрою, то дуже ймовірно, що під час вагітності це теж її не омине.

Вагітність змінює тіло жінки, а її організм вимагає тоді речей, про які раніше навіть і не думалось: змінюються кулінарні уподобання, смаки, з’являються дивні забаганки і порушення процесу травлення (печія, нудота, пронос). Жінка постійно втомлена, відчуває, що перестає керувати власним тілом. Значний вплив має те, що несе із собою поява дитини у родині (незалежно чи вона перша, чи вже наступна), тобто ціла низка великих змін у майбутньому житті.

Страхи, невпевненість у майбутньому – все це зумовлює появу різних негативних емоційних станів; в деяких майбутніх мам з’являються навіть ознаки депресії.

Як давати лад змінам настрою, сумним думкам і невпевненості?

1. Не турбуйся про те, на що не маєш впливу – не переживай “про запас”, не придумуй різних страшних ситуацій, не “накручуй” себе різноманітними проблемами. Намагайся думати позитивно!

2. Знайди лікаря, якому довіряєш – з який добре почуватимешся, якому зможеш задавати будь-які, навіть найдивніші, запитання.

3. Відвідуй Школу для вагітних, в якій отримаєш фахову допомогу та рекомендації, що розвіють усі твої страхи, краще почуватимешся. Там можеш зустріти споріднену душу, жінку в аналогічній ситуації, тобто когось, хто тебе зрозуміє.

4. Хвилинка для себе – намагайся дбати про себе, про свій вигляд, щодня робити легкий макіяж (якщо не працюєш, а сидиш вдома). Роби собі приємності(якщо цього не робить хтось із близьких) – іноді настрій підійме гарна книжка, візит до перукаря, косметолога, зустріч з друзями, телефонна розмова, вибір речей для малятка. Якщо вже маєш дітей або мусиш лежати через загрозу викидня – то цей пункт особливо важливий!!! Пам’ятай, що маєш дбати про своє добре самопочуття.

5. Намагайся не думати про вагітність постійно – нехай твоє життя не крутиться постійно навколо твого теперішнього стану. Якщо ти здорова – провадь нормальний спосіб життя, зустрічайся з людьми, бо коли народиться малятко – довго не матимеш на це часу.

6. Дозволяй за тебе попіклуватися, якщо є кому це робити, не роби з себе “богатиря” – маєш право бути втомленою і потребувати спокою, тиші, хвилі розслабленості, а також підтримки з боку чоловіка, рідних, подруги, яка може виручити в будь-який момент, висловити співчуття, тепло і розуміння.

7. Якщо ти одна – мусиш сама себе потішити дрібницями (намагайся не втомлюватися, хоч це і нелегко, дбай про себе і пам’ятай, що нічого не станеться, коли чогось не зробиш із хатніх справ. Можливо, маєш близьку людину, котра тебе підтримає? Побачиш, все владнається, треба лише у це повірити.

8. Говори, говори, говори, якщо маєш таку потребу – це справді допомагає. Говори виразно і конкретно, чого потребуєш, як почуваєшся і дай чоловікові (чи іншій особі) освоїтись з ситуацією. Можеш знайти групу мам, з якими ділитимешся переживаннями.

9. Дозволь собі пізнати різні емоції. Не заперечуй їх, не викидай із думок. Намагайся давати їх лад, називай їх і переборюй за допомогою розмови, лекції, а як відчуваєш, що не даєш ради – не соромся звернутися до спеціаліста.

10. Усміхнися – щоденно до свого відображення у дзеркалі, розслабляйся у вільні хвилини, уявляй собі подих легесенького теплого вітру, запах конвалій, промінчик сонця, “найкращу хвилину в житті”!

11. Багато відпочивай, намагайся вести р міру регулярний спосіб життя.

12. Намагайся відповідно харчуватися

Зміни настрою під час вагітності в різних триместрах:

І триместр – це найбільш “настроєвий” період, в якому домінують амбівалентні почуття – то страх, то знову радість.

ІІ триместр – період спокою, бо відомо, що собою являє вагітність, помаленьку минають недомагання та ризик викидня, почуваєшся впевненіше.

ІІІ триместр – значно відчувається втома, в твоїх емоціях наростає відчуття великого очікування та невпевненості.

За матеріалами: pregnant.com.ua

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s