Поради майбутнім татусям

Шановні майбутні татусі!
Правда красиво і гордо звучить? Отож читайте уважно, будьте відповідальними, адже саме від вас залежить зараз душевний і фізичний комфорт вашої дружини і майбутнього малюка.
Тут ви знайдете і про себе, і для себе!
Всім відомо, що вагітність – особливий стан, і з жінкою в такому стані відбуваються особливі речі. А от що відбувається в цей час із її чоловіком – мало кого хвилює, і взагалі ця тема часто оминається навіть у спеціалізованих джерелах інформації для майбутніх батьків. А тим часом, майбутній тато (якщо він – відповідальна особа) теж потребує інформації, що з ним відбувається і як себе поводити з дружиною, щоб максимально їй допомогти в цей нелегкий період для обох! Вагітність може як зміцнити стосунки між подружжям, так і загострити конфлікт – тому слід ретельно підготуватись до цього питання.
Отже, ви дізналися, що невдовзі станете татом. Як вам відчуття? Воно запам’ятається вам, якщо не на все життя, то, принаймні, надовго. Відтепер ваше життя змінилося раз і назавжди, змінився також ваш статус – ви не просто чоловік, а тато! Звучить гордо. Напевно, вас турбують деякі речі з приводу цього нового статусу. Наприклад, чи будете ви хорошим татком, які на вас чекають зміни, чи в змозі ви забезпечити малюка та чи будете для нього авторитетом і так далі. Це природньо. І якими будуть відповіді на ці запитання, залежить від вас.
Напевно, вам складно відразу перевтілитися в нову для вас роль і потрібен деякий час, щоб це усвідомити. Не бійтеся, це чекає всіх майбутніх батьків. Можливо, ви починаєте почувати підвищену відповідальність і почуваєтеся розгубленим і покинутим, або навпаки, приймаєте нову роль із радістю, проте не зовсім розумієте переживання своєї дружини (вона так змінилася зовні і всередині!) і що робити вам, щоб їй допомогти і полегшити життя.
По-перше, розслабтеся! Спробуйте уявити себе на місці дружини, зрозуміти, як їй нелегко зараз (нудота, сонливість, болі у спині, втомлюваність, зміни настрою, збільшення ваги і так далі) і поспівчувати. Вам необхідно проявляти неабияке терпіння і такт, не загострювати конфліктів, якщо вони виникають, поблажливо ставитися до примх і витівок дружини і намагатися не дратувати її, особливо через всілякий дріб’язок.
По-друге, намагайтеся всіляко проявляти свою любов до дружини ззовні – адже вона так її потребує, особливо зараз! Кажіть коханій компліменти (яка ти чудова з животиком!), захоплюйтеся нею, робіть приємні сюрпризи, даруйте квіти – і майбутня мама сама розквітне на ваших очах і ви станете найщасливішим подружжям!
По-третє, проявляйте активний інтерес до майбутньої події – ходіть разом на прийом до лікаря, на УЗД, відвідуйте курси для майбутніх батьків, за необхідності запишіться на прийом до сімейного психолога, спробуйте почитати хоча б одну-дві книжки про вагітність, зайдіть на інтернет-сайт для батьків (наприклад, http://www.mama.ru, http://www.mama.org.ua) – ваша кохана неодмінно оцінить такий крок!
По-четверте, проявляйте якомога більше чутливості і уваги до коханої, підтримуйте її у всьому, уважно вислухуйте її скарги і побоювання, обговорюйте разом ваші думки і очікування щодо майбутнього. І взагалі, проводьте якнайбільше часу разом – адже зовсім скоро вас стане троє, не втрачайте можливості насолодитися одне одним, відчути романтику подружніх стосунків у статусі «ще-не-батьків», помріяти разом про майбутнє…
І, насамкінець, не бійтеся майбутньої дитинки і не сприймайте її як суперника – це ж ваш нащадок!
Отже, ви підтримуєте свою дружину, допомагаєте їй, але є речі, які потрібно знати майбутньому татові
– Що зміниться, коли народиться дитина?
– Все. На вас чекає нове життя. Тепер ви будете повноцінною родиною, а ви особисто – «батько сім’я»! І це так чудово! Можливо, спочатку буде складнувато, але повірте, все налагодиться! Головне – налаштуйтеся позитивно!
– Як пройдуть пологи?
– Якщо це вас турбує – ви відповідальний татко. Не хвилюйтеся, знайдіть дружині гарного лікаря і покладіться на його професіоналізм. І, звичайно, пильнуйте, так би мовити, процес. Можливо, ви приймете рішення «народжувати» разом.
– Як бути з інтимним життям?
– Це окрема тема для розмови. Все залежить від особливостей перебігу вагітності, стану здоров’я жінки і її самопочуття. І, звичайно, від взаємного бажання близькості. Кажуть, іноді саме під час вагітності в жінці прокидається надзвичайна сексуальність, і вона отримує величезне задоволення від статевих стосунків. Якщо немає протипоказань лікаря – ніщо не заважає вам насолоджуватися життям! Крім того, ви відкриєте для себе привабливість округлених форм дружини і нові відчуття.
– Як позбутися страху відповідальності?
– Звичайно, ви тепер відповідальні і за дитину, і за дружину. Це нелегко. Але не бійтеся і будьте впевнені, що ви все здолаєте, не лякайтеся своїх, часом суперечливих, почуттів до дружини і майбутнього малюка. Ввійдіть у свою нову роль і намагайтеся зосередитись не на своїй персоні, а на добробуті малюка і матусі. Не ви перший і не ви останній, у кого виникають такі труднощі.

Ваші переживання – це нормально! Вам потрібен час і впевненість, що все буде добре. А ще – пишайтеся своїм новим статусом і своєю неоціненною роллю, яку відтепер відіграєте в житті своєї сім’ї. Зараз все частіше подружжя живуть окремо від батьків і самотужки вирішують всі свої проблеми, в тому числі – і пов’язані з поповненням родини. І за таких умов роль тата важко переоцінити.

Отже, ще раз декілька правил, як поводитися з вагітною дружиною:

• Співчувайте дружині. Звичайно, нескінченні скарги і ниття страшенно дратують, але спробуйте уявити себе на її місці. Весь час страшенно хочеться спати, а треба вставати і йти на роботу. Як тільки піднімається з ліжка, починає нудити, внаслідок чого зуби почистити проблематично, а поснідати і зовсім неможливо. Ще, настрій весь час поганий, хочеться плакати і сумувати. При всьому при цьому болить спина і відчувається страшенна втома.

• Домашні справи, як і справи на роботі при цьому нікуди не діваються, і ніхто не поспішає допомогти. Тому потрібно постаратися допомогти дружині, іноді потрібно всього лише, щоб її вислухали і пожаліли. А іноді можна і виявити реальну підтримку, наприклад, помити посуд або приготувати вечерю.

• Зберігайте спокій. Зараз необхідно проявляти терпіння і такт, а в сварці чи суперечці краще поступитися, не доводячи ситуацію до точки кипіння. Вашій дружині не варто хвилюватися і нервувати, це може зашкодити малюку.

• Говоріть компліменти. Багато жінок дуже переймаються з приводу змін, що відбуваються з їх зовнішністю. Засмучується через прибавку у вазі, незграбну ходу і розтяжки. Говоріть їй більше приємних речей, наприклад: «Ти стала ще красивішою», «У тебе досить гарний животик», а про неприємні зміни краще промовчати, адже вагітна жінка прекрасна незважаючи ні на що!

• Якщо є можливість, постарайтеся ходити разом з дружиною на прийом до лікаря, їй потрібна підтримка. А також обов’язково сходіть на сеанс УЗД, коли його призначить лікар, ви отримаєте незабутні враження і заздалегідь познайомитеся з майбутнім малюком. Запишіться з дружиною на курси для майбутніх батьків, особливо, якщо збираєтеся вирушити разом у пологовий будинок. Але навіть якщо партнерські пологи не входять у ваші плани, на таких курсах ви дізнаєтесь багато корисного.

• Подбайте про матеріальне благополуччя. Можна відкласти деяку суму грошей і зробити НЗ. Обов’язково потрібно обговорити майбутні витрати і розпланувати бюджет на медичне обслуговування, придане для малюка, на пологи.

• Частіше гуляйте разом, краще за містом. У вихідний день, або ввечері після роботи, вирушайте на свіже повітря: до моря, в ліс, або, хоча б у найближчий парк.

• Допомагайте дружині, не дозволяйте їй піднімати важкості, перевтомлюватися і перенапружуватися. Майбутній мамі зараз дуже потрібна ваша допомога.

• Спілкуйтеся з майбутнім малюком. Співайте йому пісеньки, розповідайте казки. Нехай він ще в животику знає, що у нього є не тільки мама, але й тато. Коли дитина народиться, вона обов’язково впізнає ваш голос і зрадіє зустрічі з рідною людиною.

• Поки дружина буде в пологовому будинку, влаштуйте в будинку генеральне прибирання, підготуйте все до прийому мами і малюка. Купіть продукти і все необхідне. Можна залучити до цієї справи родичів.

• Не захоплюйтеся святкуванням на честь народження малюка, краще частіше навідуйтеся до пологового будинку. Якщо в палату увійти не можна, передавайте записки, посилайте смс, чекайте під віконцем. Новоспеченій мамі потрібна ваша підтримка і увага.

• Добре приготуйтесь до дня виписки з пологового будинку, зберіть всі необхідні речі для мами і малюка, презенти лікарям, і не забудьте про квіти і фотоапарат. А ось родичам краще привітати вас іншого разу, день виписки надто хвилюючий і бентежний, щоб приймати гостей ..
За матеріалами mamochka.kz

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s