Вагітність та годування груддю. Бережемо хребет!

При вагітності хребет піддається великим навантаженням, при цьому грають роль чинники, як механічного, так і гормонального порядку. Плід, дитяче місце і навколоплідні води, що розташовуються перед хребтом, збільшують масу тіла матері на 10-20 кг. Внаслідок цього вагітна для збереження балансу змушена трохи відхилятися назад. Таке положення тіла надає несприятливий вплив на хребці, міжхребцевих дисків і суглоби.У період вагітності в організмі майбутньої матері відбувається гормональна перебудова, при цьому відзначається розм’якшення деяких суглобів і зв’язок скелета. Так, для розширення під час пологів кісток тазу та безперешкодного проходження плоду розм’якшуються зчленування і зв’язки між лобковими кістками.

У дородовий період таке розм’якшення приводить до збільшення рухливості крижово-клубового зчленування, що може стати причиною болю у цій ділянці.

Суглобові зв’язки в ділянці попереково-крижового відділу хребта також схильні до гормонального впливу. У комплексі з додатковими 10-20 кг і необхідністю відхилення тіла це може викликати хворобливі відчуття.

Для ослаблення болю в області крижово-клубового зчленування рекомендується носити спеціальний корсет, що фіксує і підтримує кістки тазу і суглоби. Для зняття болючих відчуттів у попереку рекомендуються спеціальні вправи, крім того, досить корисні вправи для зміцнення м’язів живота.

Значення передпологової гімнастики добре відомо, однак для молодої матері ще важливіше робити спеціальні вправи і після пологів. Саме в цей час м’язи живота послаблені і розтягнуті, положення тіла повернулося до нормального, відбувається нова значна перебудова організму. Годуючій матері доводиться піднімати і носити дитину, а при годуванні – тримати її у незвичайній для свого тіла позі, тому у жінок в післяпологовому періоді звичайний біль в хребті.

Мета гімнастики для жінок після пологів – зміцнення м’язів живота, тренування поперекового відділу хребта та м’язів таза.

При годівлі важливо знайти зручну позу. Можна спробувати сидіти откінувшись назад з подушками під рукою, тримати дитину, або лежачи на боці, підклавши подушки за спину, під руку і голову.

Зручне положення при годівлі важливо не тільки для попередження болю в спині, але і для гарного відділення молока. При цьому виникає особливо близький контакт між матір’ю і дитиною.

Іноді малюк довго перебуває на руках у матері, чому у неї втомлюються руки, плечі і шия. Щоб зменшити навантаження, дитину можна носити в спеціальному пристрої, який надягється, наприклад, на груди. Однак при цьому трохи посилюється навантаження на грудний і крижово-поперековий відділи хребта.

Таким же чином дитину можна носити і на спині. Це трохи складніше, але менш шкідливо для хребта. По досягненні дитиною віку 6 місяців його хребет цілком витримує навантаження, якє для нього представляє щоденне, протягом 1 години, перебування в такому пристрої. Необхідно тільки стежити, щоб голова малюка мала опору і не відкидалася назад під час сну.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s