В гостях у малюка

Не всі гігієнічні норми і правила зводяться до переліку щоденних процедур і списку заборон, вони повинні працювати і в ситуаціях, коли новонароджена дитина вступає в контакт з іншими людьми, не включеними до вузького кола її родини. Згідно давнім повір’ям, малюка не показували чужим людям до хрестин. Хрещення ж влаштовувалося не відразу після народження дитини, а на 40-й день, тому що згідно з церковними законами мати могла входити до церкви не раніше 40-го дня після пологів. Залишки давніх традицій збереглися і до наших днів. Іноді можна почути розмови матусь про те, що не можна дивитися на сплячу дитину, або, що чужі люди можуть наврочити малюка.

Народження дитини – значима подія не тільки для його батьків, але і для бабусь і дідусів, тіток і дядьків, племінників, кузенів і іншої численної рідні, яка переживає і радіє майбутній зустрічі з новим членом сім’ї. Ну, хіба можна їм відмовити подивитися на малюка? Відкидаючи забобонні вірування, доводиться визнати, що після таких «оглядин» малята дуже часто хворіють, почувають збудження і стають примхливими і неспокійними. Для цього існує кілька причин.

Однією з основних причин погіршення самопочуття малюка після візиту «чужих» людей є порушення гігієнічних правил. Кожна доросла людина, що приходить з вулиці, несе на собі мільйони різних бактерій. Вони не завдають йому шкоди, тому що організм звик і адаптувався, але новонароджена дитина не володіє достатньо сильним імунітетом і при серйозній атаці шкідливих бактерій може постраждати.

Велике значення має і психологічне напруження дитини. Зміна обстановки у зв’язку з присутністю чужих, незвичних для малюка людей, трансформація усталеного режиму дня вибиває дитину зі звичного для нього стану спокою. У деяких випадках свою роль подразника грає і нервозність матері, яка відчуває незручність або переживає за дитину. Її стан передається маляті.

Щоб не образити родичів і уникнути неприємних наслідків, слід створити компромісну ситуацію, коли і пристойності будуть дотримані, і малюк залишиться в безпеці. Зрозуміло, варто відмовити всім візитерам під час епідемії грипу або іншого вірусного захворювання. Родичі зрозуміють дбайливих батьків і цілком задовольняться переглядом фотографій малюка.

Вибір часу, коли влаштовувати «оглядини», має велике значення. У перший місяць життя дитини не варто кликати гостей: і мама, і малюк почуваються ще не досить комфортно. Такий захід краще перенести на середину або навіть кінець другого місяця. Друзів і знайомих запрошують в гості ще пізніше, коли новонароджена дитина підросте, а імунітет вже досить зміцнів.

Під час знайомства дитини з гостями малюкові буде краще на руках у мами, там він у відносній безпеці від численних бактерій, які гості принесли на своєму одязі. Тим, хто прийшов обов’язково потрібно нагадати помити руки, добре, якщо вони погодяться надіти марлеві пов’язки. Якщо у дитини є дитяча кімната, то її можна не виносити до гостей, а показати з деякої відстані.

Всі перелічені заходи знадобляться батькам, які турбуються про своїх новонароджених діток і бояться, що візити гостей заподіють їм шкоду. Мами і тата, які впевнені, що їх малюкові нове знайомство не зашкодить, передають своїй дитині достатню частку впевненості і спокою для вироблення потрібного імунітету.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s