Дитинка другого місяця життя

Розвиток дитини другого місяця життя продовжується дослідженням нею всього, що відбувається навколо. Поки вона тільки спостерігає: дивиться, слухає, іноді намагається спробувати на смак. Погляд малюка в цей перiод вже може затримуватись на рухомих предметах. Дитина із задоволенням стежить, як приходить мама, як вона рухається по кімнаті в межах видимості. Малюк цілком усвідомлено радіє батькам що пiдходять до нього, його усмішка висловлює задоволення від їх присутності. Вона вже не рідкість, і дитина може дарувати її всім, хто їй симпатичний.

В два місяці діти розвиваються по-різному. Одні швидше, інші – повільніше, одні – роблять стрибки у розвитку, інші – плавно осягають основи фізичного і психічного плану. Тому поняття норми не є якоюсь непорушною істиною, а має гнучкі контури. Ця гнучкість дозволяє характеризувати розвиток малюка у будь-який період його дитинства в межах середньостатистичних подій та досягнень дітей у цьому віці. Тому не варто турбуватися, якщо дитина в 2 місяці рідко дарує посмішки. Можливо, вона просто дуже серйозна!

В кінці другого місяця життя малюк починає цікавитися звуковими іграшками. Він повертає голову на звук і намагається стежити за його джерелом. Брязкальця, підвішені над ліжечком, будуть цікавити його набагато більше, ніж місяць тому. Ймовірно, він навіть спробує підняти ручку і доторкнутися до них. Всі свої відкриття і дії дитина двох місяців може виконувати під акомпанемент спроб проголошення голосних звуків. Його спів здається безглуздим, але насправді малюк пробує вимовляти звуки, які чує від дорослих: аааа-еееее-ууууу. Таке розспівування передує гуління, тому варто допомогти дитині і теж поспівати голосні звуки разом з ним.

На другому місяці малюк більше часу проводить без сну, пильнуйте, тому що він значно більше рухається. Може, наприклад, сам розтиснути кулачок і тут же засунути пальчик в рот. Хапальний рефлекс проявляється у фактах захоплення маминого волосся або батькових пальців. Малюк здатний вже сам повернутися з положення лежачи на боці на спинку. Це відбувається, звісно, не усвідомлено, однак, характеризує фізичні навички дитини. Розвиток дитини в два місяці ознаменовується і тим, що вона продовжує покращувати свої здібності: самостійно піднімати й утримувати голiвку в положенні лежачи на животі. Рекорд може досягати 10-20 секунд. Ці досягнення будуть вдосконалюватися малюком в наступні місяці життя, а поки вiн задоволений тим, що поряд з ним мама, що йому тепло, сухо і він ситий.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s