Дитинка трьох місяців життя

В три місяці життя дитина починає по-справжньому гулити. Звучні раніше голосні букви перетворюються на склади: гу, агу і т.д. Дитина може кілька хвилин підтримувати таку розмову із вдячним співрозмовником. Взагалі, малюк починає вимагати більше уваги. Він сміється і посміхається, коли мама звертається до нього, і цілком може голосно розсердитися від недостатку уваги.

Іграшки над ліжечком, нарешті, знаходять свого вдячного шанувальника. Дитина буде з задоволенням чіпати їх ручками, тягнутися до них, гриміти ними і т.д. Брязкальце зможе відвернути дитину від поганого настрою на кілька хвилин. Однак воно повинно бути чистим, оскільки розвиток дитини в 3 місяці заснований на оральних відчуттях, тобто малюк все сприймає через смакові рецептори, розташовані в роті. Тому іграшки повинні бути безпечними: з міцного екологічно чистого матеріалу, не мати дрібних деталей.

Лежачи на животі в ліжечку, малюк вже може підніматися на ліктях на кілька секунд. Це значно розширює його огляд і дозволяє не випускати з уваги головну людину в його житті – маму. Дії дитини в 3 місяці стають більш усвідомленими. Якщо виникне необхідність щось краще розглянути, малюк може з положення лежачи на спині перевернутися на бік. Так набагато зручніше тягнутися за іграшкою.

Часто малюка можна застати за розгляданням власних ручок – вони вже не щільно стиснуті в кулачки. Долоньки тепер розкриті і шукають нових відчуттів. Маленькі пальчики допитливо чіпають і досліджують не тільки іграшки, але і себе. В таких дослідженнях мама може стати незамінним помічником. Хто ще розкаже і покаже, де носик у малюка, а де в мами? Природно, така демонстрація повинна супроводжуватися тактильними відчуттями – малюк зобов’язаний все помацати. Спільні ігри можна супроводжувати дитячими пісеньками, пестушками, які будуть відкривати для дитини світ нових знань.

Звичайно, розвиток дитини в 3 місяці припускає, що вона вже може впиратися ніжками, коли її підтримують пiд пахви. В такому положенні можна пограти в ігри, пов’язані з навичками ходьби, кожен упор ніжками, супроводжуючи рядком пестушки. Дитині дуже сподобається така гра ще й тому, що вона буде перебувати у вертикальному положенні, з якого видно набагато більше, ніж лежачи.

Голiвку малюк вже може підтримувати самостійно і повертатися на будь-які подразники: звук, світло. Причому, розвиток дитини в 3 місяці припускає, що вона відрізняє розмову людей від звуків музики. Дії малюка на 3-му місяці життя стають все більш усвідомленими, зростає тяга до дослідження себе і навколишнього світу.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s