Дитинці п’ять місяців

Мова дитини в п’ять місяців представляє собою дитячий лепет, що складається з відомих складів: ма, ба, па. Однак це все ще не усвідомлена повноцінна мова, а спроба копіювання мови дорослих, які оточують дитину. Тому все більш актуальними стають потiшки, які привертають увагу малюка своїм ритмом, стилем і повторюваними словами, які він буде намагатися повторювати за мамою.

Ігри, засновані на копіюванні звуків і складів, чудово розвивають мову. Всім відомі «гулі-гулі», «сорока-білобока» стануть хорошим тренажером не тільки для ручок, але і для мовного апарату. Не біда, що поки дитина не може добре повторювати слова, головне, щоб вона намагався це зробити.

Процес притягнення до себе іграшок тепер має продовження – кидання. Воно поки що неусвідомлене: малюк спочатку робить це не спеціально і не з шкідливості. Ні, просто процес падіння іграшки здається дитині дуже захоплюючим, але незабаром вона починає їх кидати усвідомлено і може присвятити цьому кілька тижнів.

Дитина п’яти місяців цiлком може протягом 10 хвилин самостійно грати з іграшками. Звичайно, це не фантазійні iгри, коли дитина придумує сценарій, а поки тільки споглядально-дослідні, тому іграшки для них повинні бути цікавими, зачаровуючими погляд. Розвиток дитини в 5 місяців припускає використання безпечних іграшок.

Насторожене ставлення до незнайомих людей в цьому віці посилюється. Спокійні діти ведуть себе більш стримано, схильні до капризів будуть супитися, сидячи в мами на руках.

Правильний розвиток дитини 5-ти місяців припускає, що малюк може з явним задоволенням розглядати картинки, на яких зображені люди. Важливо не просто перегортати сторінки книги, а пояснювати малюкові, що зображено на малюнках.

Спроби самостійно сидіти дитині поки не вдаються, але вона вже здатна перевернутися на живіт з будь-якого положення і підтягтися на руках, спершись на долоньки, як того вимагає розвиток дитини 5-ти місяців.

Ручки в дітей в 5 місяців, зазвичай, досить добре розвинені для того, щоб вони могли підтягуватися, тримаючись за мамині руки або за підвішені до ліжечка іграшкові кільця. Така вправа розвиває мускулатуру рук і спини для того, щоб надалі малюк зміг самостійно сидіти, повзати і, звичайно, ходити.

Займаючись з малюком, мамі слід враховувати його вікові особливості, оскільки їх знання допоможе не тільки підібрати правильні ігри і заняття, але і краще зрозуміти маленьку дитину.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s