Коліки у немовлят

Симптоми колік:

* Неконтрольований крик дитяти в післяобідній і вечірній час

* Дитя не може заспокоїтися, постійно ворочається

* Немовлята піднімають голівку і підтягують ноги до живота

* Обличчя дитяти раптово червоніє

* Ніжки немовляти стають холодними

* Дитя щільно стискує кулаки

* Дитя не хоче спати або часто пробуджується

* Деякі діти відмовляються їсти, коли у них коліки

Лікування і профілактика колік у немовлят:

Коліки у немовлят – явище досить поширене і не вимагаюче медичного втручання. Втім, в аптеці можна купити ліки, що зменшують симптоми і що знімають метеоризм.

* Спробуйте змінити живлення, якщо годуєте малятко сумішами;

* Якщо ви годуєте дитя грудьми, не припиняйте, оскільки відлучення від грудей і різкий перехід на штучне годування може лише підсилити дитячі коліки;

* Годуючі мами повинні строго слідувати дієті і розкладу годувань. Визначите, який продукт вашого раціону викликає коліки у маляти, і прагніть його не вживати. Цибуля, гостра їжа, капуста, цвітна капуста і кофеїн можуть підсилювати коліки у дитяти.

* Давайте маляті відригувати після кожного годування, аби уникнути метеоризму. Також спробуйте годувати дитятко в іншому положенні або використовувати для годування пляшку спеціальної форми.

* Ніколи не перегодовуйте маляти – це лише підсилює коліки.

* Деякі немовлята не переносять лактозу, не можуть її переварювати, що тому годують матерів повинні зменшити вжиток коров’ячого молока.

Як припинити дитячі коліки:

* Надайте дитятку зручне положення. Носіть маля в рюкзаку або «кенгурушці».

* Трохи покачайте дитя на руках.

* Візьміть дитя  на пішу або автомобільну прогулянку.

* Спробуйте викупати малятко в теплій воді.

* Обережно помасажуйте черевце і спинку дитяти.

* Спробуйте погодувати малятко грудьми або дайте йому соску.

* Приберіть всі зовнішні подразники – яскраве світло і гучні звуки.

А найкраще, що перевірене досвідом, приготуйте водичку з рум’янку (ромашки) і дайте випити дитинці, а також на животик прикладайте теплу пеленочку (підігрійте праскою).

Кишкові коліки спостерігаються в перші три місяці життя більш ніж в 70 відсотків дітей,  в більшості у хлопчиків. Нападоподібні болі в животі супроводяться вираженим занепокоєнням немовляти. Серед передбачуваних причин виникнення колік – функціональна незрілість нервово-м’язового апарату і ферментативної системи кишечника, а також схильність до підвищеного газоутворення, внаслідок чого кишка роздувається і виникає м’язовий спазм.

Немовлята плачуть з багатьох причин: коли хочуть їсти, пити, спати і коли вимагають уваги. Але коли дитя кричить без зупинка протягом трьох-чотирьох годин впродовж декількох днів, не виключено, що його мучать коліки. Слово «коліка» походить від грецького kolike (no’sos) – кишковий біль, але коліки у немовлят викликані не болями в кишечнику. Дуже поважно, аби батьки в будь-яких обставинах зберігали цілковите самовладання і холоднокровність, інакше вони можуть неусвідомлено спровокувати коліки у дитяти. Ніколи не розстроюйтеся і не впадайте у відчай – це лише погіршить ситуацію.

Дитячі коліки – що це таке?

Неконтрольований і безперервний плач дитяти протягом декількох годин може бути викликаний коліками, особливо, якщо дитя добре їсть і зазвичай поводиться спокійно. Коліки у немовлят не представляють небезпеки для здоров’я, але, природно, непокоять батьків. Коліки спостерігаються майже у 20% всіх немовлят. Дитячі коліки можуть початися у маляти у віці двох тижнів і продовжуватися до трьох місяців.

Причини колік у немовлят

Точні причини колік у немовлят науці невідомі. Раніше прийнято було пов’язувати їх з розладом травлення у дитяти. Метеоризм погіршує коліки, але не можна з упевненістю стверджувати, що коліки викликані розладом шлунково-кишкового тракту. Можливою причиною колік у немовлят незрідка називають темперамент дитяти і нерозвинену нервову систему. Темперамент дитяти визначає реакцію маляти на зміни довкілля. Оскільки в такому віці нервова система у дитяти ще не розвинена, він часто фізично не може припинити плакати.

Як полегшити коліки?

• при нападі кольок можна погріти малюкові животик теплою пеленочкою, складеною в декілька шарів і пропрасованою праскою;
• ефективно прикладання малюка животиком до живота мами, із забезпеченням контакту шкіра до шкіри;
• при нападах кольок корисно проводити легкий масаж: підтискати ніжки малюка до черевця – спочатку разом, акуратно згинаючи їх, потім по черзі;
• допомогти зняти спазми кишківника може тепла ванна з додаванням відвару ромашки;
• масаж животика кінчиками пальців за годинниковою стрілкою допоможе полегшити відходження газів і полегшить малюкові напад;

• якщо всі перераховані вище дії не допомагають, дитина продовжує кричати, то можна поставити газовідвідну трубочку – зробити це зовсім нескладно. Якщо у Вас є спеціальна гумова трубочка газовідвідна – добре, якщо ні – то замінити її можна скляним наконечником піпетки або маленькою спринцівкою, в якій зрізана верхня частина груші. Наконечник рясно змащуємо дитячим кремом або вазеліном чи олійкою. Ніжки малюка підтягуємо до черевця і фіксуємо їх в такому положенні. Вводимо акуратно трубочку в задній прохід на 3 см, легкими ніжними рухами масажуючи животик крихти і чекаємо результатів. Ви почуєте, коли почнуть відходити газики.
• Якщо дитині не полегшає і від введення газовідвідної трубки, то можна поставити клізму з прохолодною звичайною кип’яченою водою. Дії такі ж, як і при введенні газовідвідної трубки. З спринцівки слід випустити повітря і тільки потім вводити її наконечник у задній прохід.

Якщо у вашої дитини напади кольок виникають часто, обговоріть зі своїм лікарем як полегшити коліки і які способи краще використовувати. Напади колік у немовлят проходять з віком.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s