Роздуми про вагітність (у запитаннях та відповідях)

Кожна молода сім’я рано чи пізно задумується про те, що вони вже доросли чи “дозріли” до батьківства. Якщо ви плануєте дітей чи вже відчули, що вагітні – перевірте свої знання. Деякі запитання можуть не стосуватись вас, однак важливо знати на них відповідь.

  • У якому віці найкраще народжувати?

Відповідь на це запитання ви знайдете у попередній моїй статті Який найкращий вік для народження дитини

  • Чи не шкідлива ваша робота?

Коли ви плануєте вагітність, варто звернути увагу на ваш стиль життя та роботу. Й переконатись у тому, що робота не спричинить негативного впливу на можливість запліднення,майбутню дитинку й на вас у цей відповідальний період життя жінки-матері.

Сьогодні вважають, що екран комп’ютера та оптичні дисплеї не шкодять майбутній дитині. Та все ж, якщо маєте таку можливість – уникайте цього, як і тривалих розмов по мобільному телефону. Якщо ви працюєте на фермі чи просто тримаєте чи контактуєте з вівцями, то не контактуйте у період вагітності з новонародженими ягнятками або молоком вівці, що недавно окотилась. Оскільки, ви можете підчепити рідкісну інфекцію – Chlamidia psittaci, яка спричиняє викидень. Трапляється вона серед овець, що очікують ягнят.

На кожній роботі є свій ризик, та якщо поставити на перше місце своє здоров’я та здоров’я дитинки, а потім уже роботу – то можна уникнути багатьох негативних впливів.

  • Чи маєте ви імунітет від Краснухи?

Якщо ви плануєте вагітність, то варто було б поцікавитись чи є у вас імунітет від краснухи. Тому, перш ніж завагітніти, порадьтесь із лікарем. Він зробить необхідний аналіз крові, який допоможе з’ясувати, чи э у вас імунітет проти цієї хвороби. Адже краснуха або,як її ще називають, червона висипка, може стати причиною серйозних патологій у дитини, якщо ви захворієте нею у період вагітності. Особливо у перший триместр, коли формуються всі внутрішні органи дитини. Якщо ж з’ясується, що у вас немає імунітету від краснухи, то зробіть щеплення, однак не менше, аніж за 3 місяці до планованої вагітності.

Більше про цю хворобу, її симптоми та патогенез ви можете дізнатись тут Краснуха

  • Чи маєте ви хронічні захворювання?

Якщо ви діабетик чи хворієте на епілепсію, – зверніться до лікаря, перш ніж планувати вагітність. Можливо він замінить ліки, які ви вживаєте. Тому що вони впливатимуть на ембріон або ускладнять запліднення.

  • Чи є у вашій родині чи родині батька дитини спадкові хвороби?

Деякі захворювання, наприклад, гемофілія та муковісцедоз, є спадковими. Важливо з’ясувати чи хтось із батьків має родичів, які хворіють на спадкові захворювання. Адже це захворювання може передатись і вашій дитині. Проконсультуйтесь із лікарем щодо цього питання, перш ніж завагітніти. Лікар скерує вас до спеціалістів із генетики. Які зможуть з’ясувати чи присутній у батьків ген, що зумовлює хворобу.

  • Чи правильно ви харчуєтесь?

Так, ви правильно зрозуміли – чипси, сухарики, швидка їжа, солодощі – не найкращий варіант =) Харчування має бути різноманітним, але нешкідливим для вас! Такі продукти можна вживати, якщо дуже хочеться, але не в надмірній кількості. Бо ж користі від них мало. Раціон батьків (не лише майбутньої мами!!!, а й батька дитини!!!) повинен бути різноманітним, багатим на вітаміни. Найкращий варіант – крупи, свіжі овочі та фрукти, малокалорійне нежирне м’ясо, риба, морепродукти, сухофрукти, горіхи. Ви збільшете ймовірність запліднення й народження здорової дитини, якщо харчуватиметесь правильно.

  • Скільки ви важите?

Найкраще підтримувати масу тіла відповідно до зросту хоча б за 6 місяців до вагітності. Онлайн калькулятор маси тіла відповідно до зросту

Якщо ви важите більше норми чи менше – порадьтесь із лікарем. У будь-якому випадку не можна сідати на дієту під час вагітності, бо ви можете позбавити дитину життєво важливих поживних речовин.

  • Ви палите? Вживаєте алкоголь?

Плануєте вагітність або вже при надії – забудьте про шкідливі звички! Обом батькам потрібно припинити палити й вживати алкоголь, оскільки це може шкідливо впливати на плідність обох. А ще шкідливі звички небезпечні для розвитку дитини як до, так і після народження.

  • Чи ви вживаєте або вживали оральні контрацептиви?

Ящо ви вживали таблетки, то, плануючи вагітність, дайте організму змогу повернутись до нормального циклу. Вам потрібно почекати доки у вас минуть 3 місячних цикли, перш ніж намагатиметесь завагітніти. У цей час можете використовувати ковпачок або презерватив. Якщо ж ви завагітнієте раніше, тоді важко буде визначити дату народження вашої дитини.

  • Ви приймаєте фолієву кислоту?

ФК  дає можливість запобігти вадам розвитку нервової трубки, таким як щілина хребта або аненцефалія (відсутність головного мозку). ФК потрібно приймати по 400 мг щодня.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s